حکم سایت همسریابی در زمان امام موسی کاظم

1392,09,14 ساعت 20:57

بنده مدتی هست که به دنبال حکم همسریابی در زمان امام موسی کاظم هستم ... ظاهرا در اون زمان واجب نبوده ولی شک هست بین علما هنوز ....


استفاده از انگشتر عقیق فاصله مرد و زن در نماز سوالی پیرامون میهمان پیامک های زنجیره ای حکم نگه داشتن پرندگان چیست ؟ کمک به گناه کاریکاتور؛ حلال یا حرام قیمت دیه چه ربطی به شتر داره؟ حکم استفاده از نرم افزارهای موبایلی مکالمه های صوتی و تصویری آنلاین بازی اینترنتی رفع اتهام در انجمن های گفتگو لازمه ؟ ----- فقهی


با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی و تشکر از سئوال شما

تأسیس سایت همسریابی اگر بر خلاف قانون نباشد ، به خودی خود ، اشکال شرعی ندارد .
البته شیوه اداره کردن آن و کارهایی که در آن انجام خواهد شد ممکن است ادامه دادن کار را با مشکل شرعی مواجه کند . (1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قمممنون از جوابتون
از نظر قانوت مشکلی نداره.
درسته با ادامه کار سایت به دلیل اینکه موجب اشنایی اشخاص با هم می شود ولی از نحوه ارتباط و نوع رابطه ای که بدن بینشون به وجود میاد نمیشه اطلاعی پیدا کرد و امکان داره رابطه غیر شرعی بین افراد اتفاق بیفته و این سایت باعث شروع این رابطه بوده باز مشکلی نداره یاداره ؟
اگر قبل از ورود شخص به سایت این موارد به اشخاص گوشزد بشه که عواقب استفاده نادرست از سایت به عهده خودشون هست و سایت مسیولیتی در رابطه با رابطه های نا مشروع نداره ایا این مسیولیت از رو دوش ما بر میداره یا باز ایراد داره از لحاظ شرعی؟

خواهش می کنم

در فرض سئوال انحرافات و روابط غیر شرعی که در آینده ممکن است برای افراد پیش بیاید خصوصا زمانی که قوانین گوشزد شود مسئولیت شرعی در پی ندارد .
در مورد مسئولیت قانونی باید از مراجع ذیصلاح حقوقی پی گیر باشید .
اما باید توجه داشت که چنین سایت هایی ممکن است محفل بسیار آماده ای برای انحرافات مختلف ایجاد کند که توجه و مراقبت دائم گردانندگان سایت و داشتن اطلاعات شرعی و تقوای عملی را می طلبد .


حکم سایت همسریابی در زمان امام موسی کاظم چیست ؟

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo